CRG1206F1K2
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
CRG1206F1K2
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/4W 1206
En stock : 20000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 1.2 kOhms
Series CRG, Neohm
Power (Watts) 0.25W, 1/4W