CRT16-3RD-50
Daburn Electronics
Producto No:
CRT16-3RD-50
Fabricante:
Daburn Electronics
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG 15KV RED 50'
Guía del usuario
Operating Temperature -90°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
Length 50.00' (15.24m)
Voltage 15kV
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.129" (3.28mm)