CRT18-3RD-100
Daburn Electronics
Producto No:
CRT18-3RD-100
Fabricante:
Daburn Electronics
Descripción:
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Guía del usuario
Operating Temperature -90°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 15kV
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.124" (3.15mm)