CS-LK15PCB/M31
CS®
Producto No:
CS-LK15PCB/M31
Fabricante:
CS®
Descripción:
CONN PLUG HSG 15POS 6.35MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Number of Rows 3
Number of Positions 15
Color Natural
Contact Type Male Pin
Row Spacing 0.250" (6.35mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Locking Ramp
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series -
Note Contacts Not Included
Mfr CS®
Pitch 0.250" (6.35mm)