Hogar / Tactile Switches / CS1102V11.35F160
minImg
CS1102V11.35F160
CIT Relay and Switch
Producto No:
CS1102V11.35F160
Descripción:
RIGHT ANGLE MINIATURE SURFACE MO
Guía del usuario
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 160gf
Mfr CIT Relay and Switch
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 11.35mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 7.10mm x 6.30mm