CS11102.3
CIT Relay and Switch
Producto No:
CS11102.3
Descripción:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
En stock : 2830
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 160gf
Mfr CIT Relay and Switch
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 2.30mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 6.20mm x 6.20mm