CS8101YT5
onsemi
Producto No:
CS8101YT5
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220-5
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 100MA TO220-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 140 µA
Voltage - Input (Max) 30V
PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 20 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-5
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case TO-220-5
Protection Features Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 100mA