CS90-E2GA152MYGS
TDK Corporation
Producto No:
CS90-E2GA152MYGS
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 1500PF 250VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient E
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series CS
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF