CSB-24A-2-30S
R-K Electronics, Inc.
Producto No:
CSB-24A-2-30S
Descripción:
RELAY TIME DELAY 30SEC 10A 120V
Guía del usuario
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 0.3 Sec ~ 30 Sec
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function One Shot
Voltage - Supply 24VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC