CSC07A0147K0GEK
Vishay Dale
Producto No:
CSC07A0147K0GEK
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
7-SIP
Descripción:
RES ARRAY 6 RES 47K OHM 7SIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 6
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.690" L x 0.098" W (17.53mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 7-SIP
Series CSC
Power Per Element 200mW
Package / Case 7-SIP
Resistor Matching Ratio -
Mfr Vishay Dale
Number of Pins 7
Resistance (Ohms) 47k
Circuit Type Bussed
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C