CSC10A031K40FPA
Vishay Dale
Producto No:
CSC10A031K40FPA
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
10-SIP
Descripción:
RES ARRAY 5 RES 1.4K OHM 10SIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 5
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 10-SIP
Series CSC
Power Per Element 300mW
Package / Case 10-SIP
Resistor Matching Ratio -
Mfr Vishay Dale
Number of Pins 10
Resistance (Ohms) 1.4k
Circuit Type Isolated
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C