CSNL2010FT91L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSNL2010FT91L0
Paquete:
2010
Descripción:
RES 0.091 OHM 1% 1.5W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 91 mOhms
Series CSNL
Power (Watts) 1.5W