CSR0402FTR620
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSR0402FTR620
Paquete:
0402
Descripción:
RES 0.62 OHM 1% 1/8W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 620 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W