CSR0603JTR100
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSR0603JTR100
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.1 OHM 5% 1/8W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W