CSR0805JTR240
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSR0805JTR240
Descripción:
RES 0.24 OHM 5% 1/4W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 240 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W