CSR2010FT50L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSR2010FT50L0
Paquete:
2010
Descripción:
RES 0.05 OHM 1% 1W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 50 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 1W