CSRF1206JT27L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSRF1206JT27L0
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.027 OHM 5% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 27 mOhms
Series CSRF
Power (Watts) 1W