CSRN2010JTR150
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSRN2010JTR150
Paquete:
2010
Descripción:
RES 0.15 OHM 5% 1W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 150 mOhms
Series CSRN
Power (Watts) 1W