CSRT0603FTR390
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSRT0603FTR390
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.39 OHM 1% 0.4W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 390 mOhms
Series CSRT
Power (Watts) 0.4W