CSRT2010FTR100
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSRT2010FTR100
Paquete:
2010
Descripción:
RES 0.1 OHM 1% 1.5W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Series CSRT
Power (Watts) 1.5W