CSS2728JT12L0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
CSS2728JT12L0
Paquete:
2728
Descripción:
RES 0.012 OHM 5% 3W 2827 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.049" (1.24mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2728
Ratings AEC-Q200
Resistance 12 mOhms
Series CSS
Power (Watts) 3W