CT-20EPB103
Nidec Components Corporation
Producto No:
CT-20EPB103
Descripción:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.350" x 0.276" Face (8.90mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series CT20
Power (Watts) 0.5W, 1/2W