CT-6EH104
Nidec Components Corporation
Producto No:
CT-6EH104
Descripción:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series CT6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W