CT-94Z-101
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
CT-94Z-101
Descripción:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Series CT94
Power (Watts) 0.5W, 1/2W