CT1102V9.85F100
CIT Relay and Switch
Producto No:
CT1102V9.85F100
Descripción:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
En stock : 650
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 9.85mm
Product Status Active
Actuator Orientation Side Actuated
Operating Force 100gf
Mfr CIT Relay and Switch
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Plunger for Cap
Circuit SPST-NO
Outline 7.50mm x 6.30mm