Hogar / Crystals / CT1612DB38400D0FLHA2
minImg
CT1612DB38400D0FLHA2
KYOCERA AVX
Producto No:
CT1612DB38400D0FLHA2
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CRYSTAL UNIT WITH THERMISTOR 38.
Guía del usuario
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±12ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series CT1612DB, Kyocera
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 38.4 MHz