CT17EHDB
TPC Wire & Cable
Producto No:
CT17EHDB
Fabricante:
TPC Wire & Cable
Descripción:
CBL TIE LOCKING 17" 120 LB BLACK
Guía del usuario
Tensile Strength 175 lbs (79.40 kg)
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Series -
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr TPC Wire & Cable
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant
Shelf Life 24 Months
Length - Actual 1.417' (432.00mm)
Package Bulk
Width 0.350" (8.89mm)
Length - Approximate 17"
Bundle Diameter 4.92" (125.00mm)