CTC5F-272K
Central Technologies
Producto No:
CTC5F-272K
Paquete:
Axial
Descripción:
2700UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 83mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 47 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.175" Dia x 0.375" L (4.44mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47.3Ohm Max
Inductance 2.7 mH
Series CTC5F
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 920kHz