CTCB0402F-800P
Central Technologies
Producto No:
CTCB0402F-800P
Descripción:
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 90mOhm
Impedance @ Frequency 80 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.026" (0.65mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CTCBF
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1.2A