CTCDC5D23F-100L
Central Technologies
Producto No:
CTCDC5D23F-100L
Descripción:
10UH SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.04A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±15%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 133mOhm Max
Inductance 10 µH