CTCDC5D23F-391K
Central Technologies
Producto No:
CTCDC5D23F-391K
Descripción:
390UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 170mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.06Ohm Max
Inductance 390 µH