CTCDRH127F-331K
Central Technologies
Producto No:
CTCDRH127F-331K
Descripción:
330UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 640mOhm Max
Inductance 330 µH