Hogar / Fixed Inductors / CTCDRH2D14F-8R2N
minImg
CTCDRH2D14F-8R2N
Central Technologies
Producto No:
CTCDRH2D14F-8R2N
Descripción:
8.2UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 307mOhm Max
Inductance 8.2 µH