CTCDRH73BF-270M
Central Technologies
Producto No:
CTCDRH73BF-270M
Descripción:
27UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 27 µH