CTCDRH73F-681M
Central Technologies
Producto No:
CTCDRH73F-681M
Descripción:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.7Ohm Max
Inductance 680 µH