CTCDRH74BF-180M
Central Technologies
Producto No:
CTCDRH74BF-180M
Descripción:
18UH SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 18 µH