CTCDRH74F-561M
Central Technologies
Producto No:
CTCDRH74F-561M
Descripción:
560UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 230mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Inductance 560 µH