CTCH114F-182L
Central Technologies
Producto No:
CTCH114F-182L
Paquete:
Radial
Descripción:
1800A RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.567" (14.40mm)
Tolerance ±15%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Inductance 1.8 mH