CTCH664F-160L
Central Technologies
Producto No:
CTCH664F-160L
Descripción:
16UH RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.33A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±15%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78.8mOhm Max
Inductance 16 µH