CTCH664F-390K
Central Technologies
Producto No:
CTCH664F-390K
Descripción:
39UH RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 39 µH