CTCH855F-471K
Central Technologies
Producto No:
CTCH855F-471K
Paquete:
Radial
Descripción:
470UH RADIAL LEAD FIX INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 380mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.95Ohm Max
Inductance 470 µH