CTCH875F-120M
Central Technologies
Producto No:
CTCH875F-120M
Paquete:
Radial
Descripción:
12UH RADIAL LEAD FIX INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 12 µH