CTCMC0905F-472Y
Central Technologies
Producto No:
CTCMC0905F-472Y
Descripción:
CMC 4.7MH 400MA 2LN 4K OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 900mOhm
Impedance @ Frequency 4 kOhms @ 300 kHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max) 0.209" (5.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CTCMC0905F
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 400mA
Voltage Rating - AC -
Mfr Central Technologies
Features -
Filter Type -
Package Tape & Reel (TR)
Inductance @ Frequency 4.7 mH @ 100 kHz