CTDAT1715F-180M
Central Technologies
Producto No:
CTDAT1715F-180M
Paquete:
Vertical, 4 PC Pin
Descripción:
SMD SHLD PWR INDUCTOR FOR DIG AM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.760" (19.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.591" W (17.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Vertical, 4 PC Pin
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 18 µH