Hogar / Fixed Inductors / CTDO1813PF-162HC
minImg
CTDO1813PF-162HC
Central Technologies
Producto No:
CTDO1813PF-162HC
Descripción:
1.6UH SMD POWER INDUCTOR
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 1.6 µH
Series CTDO1813HCF
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 100MHz