Hogar / Fixed Inductors / CTDO5022PF-152HC
minImg
CTDO5022PF-152HC
Central Technologies
Producto No:
CTDO5022PF-152HC
Descripción:
1.5UH SMD HI-CUR POWER INDUCTOR
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 25 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.880" L x 0.640" W (22.35mm x 16.26mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4mOhm Max
Inductance 1.5 µH