CTDR1F-1R0M
Central Technologies
Producto No:
CTDR1F-1R0M
Paquete:
Radial, Vertical Cylinder
Descripción:
1.0UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia (17.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial, Vertical Cylinder
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 1 µH