CTDR3F-2R7M
Central Technologies
Producto No:
CTDR3F-2R7M
Paquete:
Radial
Descripción:
2.7UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 21A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.102" Dia (28.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 2.7 µH