CTDR5F-470K
Central Technologies
Producto No:
CTDR5F-470K
Paquete:
Radial
Descripción:
RADIAL LEADED DRUM CORE INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 28A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.449" (36.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 27 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Inductance 47 µH