CTDR6F-473K
Central Technologies
Producto No:
CTDR6F-473K
Paquete:
Radial
Descripción:
RADIAL LEADED DRUM CORE INDUCTOR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.19Ohm Max
Inductance 47 mH